Allegro stanowi jedną z najpopularniejszych internetowych platform handlowych w Polsce. Szacuje się, że za jej pośrednictwem sprzedawane może być nawet ponad milion produktów dziennie. Warto „spieniężyć” potencjał drzemiący w serwisie i skorzystać z przeprowadzenia reklamy przez Allegro Ads przez naszą agencję.

Na czym polega Allegro Ads?

Dla naszych klientów przygotowujemy efektywne kampanie reklamowe, które pozwalają na promowanie produktów, usług czy biznesów w wielu miejscach w sieci. Jedną z możliwości jest prowadzenie działań reklamowych w portalu sprzedażowym Allegro. Zyskuje on coraz większą popularność. Reklamy mogą być wyświetlane na każdym etapie ścieżki zakupowej konsumenta.

Istnieją 3 formy prezentowania treści przy wykorzystaniu funkcjonalności Allegro Ads.

Pierwszą z nich są oferty sponsorowane. Dobierane są one dla konkretnego wyszukiwania; po wpisaniu przez kupującego odpowiedniej frazy, oferta reklamowa wyświetli się nad organicznymi wynikami – tak jak ma to miejsce w przypadku Google Ads. Na Allegro zamieszczane mogą być również reklamy graficzne na stronie głównej czy nad listą z wynikami wyszukiwania. W przeciwieństwie do oferty sponsorowanej, której celem jest zwiększenie sprzedaży, reklama tego typu doskonale pozwala na wzrost świadomości klienta związanej z istnieniem danej marki. W ramach promocji na Allegro skorzystać można także z sieci reklamowej, która pozwala na wyświetlanie reklam w zewnętrznych serwisach – Google oraz Facebook.

Allegro Ads

Jakie prace wykonujemy, prowadząc kampanie Allegro Ads?

Podejmując się zaprojektowania kampanii, stawiamy na kompleksowe działania. Pierwszym krokiem zazwyczaj jest konfiguracja konta, które jest niezbędne do prowadzenia działań marketingowych. Ustalamy ilość produktów, które będziemy promować, omawiamy marże. Przeprowadzamy szereg analiz, by były one jak najlepiej dobrane i umożliwiałyby osiągnięcie określonych celów. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie samych aukcji oraz ich tytułów – głównie to one zapewniają sprzedaż, sam system reklamowy zapewnia „jedynie” widoczność.

Certyfikat Allegro Ads

Następnie wdrażane są rozwiązania związane z: prowadzeniem kampanii, budżetem, wyświetlaniem reklam w wyszukiwarce Allegro czy doradztwo związane z tym, które produkty warto promować w kampanii. Gdy nie jest ona skuteczna, przeprowadzamy jej optymalizację. Regularnie raportujemy także klientowi wykonane przez nas prace oraz efekty, które przyniosły, by miał on pełny wgląd w prowadzone działania oraz wykorzystany budżet. Wspólnie omawiamy elementy do poprawy i analizujemy poziom sprzedaży i skuteczność aukcji.

Dlaczego warto korzystać z reklamy Allegro Ads?

Promowanie swojego biznesu w sieci za pośrednictwem Allegro Ads to szereg korzyści dla biznesu. Przede wszystkim serwis jest odwiedzany przez wielu użytkowników każdego dnia. Potencjalni klienci należą do różnych grup społecznych czy demograficznych, przez co dotarcie do właściwych użytkowników, będących adresatami reklamy jest stosunkowo łatwe i szybkie. Warto także zaznaczyć, że Allegro to platforma, na której znaleźć można produkty z wielu kategorii, dlatego nie istnieją ograniczenia związane z prowadzeniem efektywnej kampanii dla różnych marek czy firm.

Kolejną z zalet Allegro Ads jest bardzo prosty sposób sprawdzenia poniesionych kosztów. Klient przez cały czas ma wgląd do statystyk, by móc kontrolować efekty oraz koszty (zazwyczaj ustalane są one na postawie kliknięcia reklamy, czyli tzw. CPC). Przejrzyste dane umożliwiają nam wprowadzenie rzetelnych i efektywnych optymalizacji, mających na celu maksymalizację efektów oraz redukowanie kosztów. Skoro o pieniądzach mowa, warto podkreślić, że rozpoczęcie reklamy dzięki Allegro Ads nie wymaga dużych początkowych nakładów finansowych, niskie stawki CPC także mogą wygenerować atrakcyjne efekty.

Dla kogo sprawdzi się Allegro Ads?

Wspomniano wcześniej, ze dzięki szerokiej ofercie produktów sprzedawanych w serwisie, za pośrednictwem Allegro Ads reklamować mogą się różnorodne firmy. Największe korzyści można jednak zauważyć wśród sprzedawców, którzy oferują: odzież, obuwie, kosmetyki oraz wszelkiego rodzaju akcesoria, a także książki, firmy, muzykę oraz sprzęty elektryczne i elektroniczne. Prowadzenie reklamy tą ścieżką doskonale sprawdzi się dla firm, które bazują na sprzedaży na Allegro, jak i sprzedają dwukanałowo – na platformie oraz we własnym sklepie internetowym. Warto podkreślić, że aukcje można idealnie wykorzystać do prowadzenia sprzedaży sezonowej. Z naszej oferty związanej z projektowaniem, wdrażaniem oraz optymalizowaniem kampanii Allegro Ads korzystają zarówno doświadczeni sprzedawcy, jak i początkujące na rynku e-commerce’y.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do mnie:

pdurczak@dzikimarketing.pl