Kilka razy do roku Google aktualizuje swój główny algorytm (Core Update), który jest odpowiedzialny za układ strony w wynikach Google. Dwa dni temu Google potwierdził drugą większą aktualizację w tym roku.

Niestety tym razem nie zostało wyjaśnione czego do końca dotyczy ten konkretny update. W wynikach organicznych widać pierwsze przetasowania, ale na razie nie zauważyłem jakiejś konkretnej reguły.

Core Update 05.2020 – jak żyć

Generalnie to robić to co się robiło do tej pory – dobry kontent i dobre strony 🙂 A tak poważnie – Core Update to kolejna poprawka do algorytmu, który i tak się regularnie zmienia. Moim zdaniem, zamiast zwracać uwagę na kolejne zmiany (mniejsze bądź większe) trzeba spojrzeć na szerszy obrazek – co Google chce osiągnąć i jakie strony premiuje.

Core Update 2020 - maj
źródło: moz.com

Jasne, zaraz ktoś powie – a u mnie w wynikach konkurent ma beznadziejną stronę aktualizowaną lata temu a i tak jest wyżej ode mnie. Takie sytuacje się zdarzają i zdarzać będą. Nie zmienia to faktu, że ogólne zalecenia są znane i idą w jednym konkretnym kierunku – poprawy jakości stron internetowych. I tego się trzymajmy.

Aktualizacja 07.05.

Według największych serwisów ten update jest naprawdę spory i mocno namieszał w wynikach. Przedstawiciele SEMRush podają nawet które branże najbardziej zyskały i najbardziej ucierpiały na aktualizacji – zapraszam tutaj, zyskały między innymi branża Podróżnicza oraz Zdrowie i Uroda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.