Ponad 800 milionów dolarów – tyle ma wynieść pakiet pomocy przygotowany przez firmę Google dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), organizacji zdrowotnych i rządów. W przygotowanym planie kryzysowym znajdują się:

  1. 250 milionów dolarów w grantach dla organizacji WHO i ponad 100 agencji rządowych, które mają zostać przeznaczone na informowanie społeczeństwa o sposobach radzenia sobie z koronawirusem
  2. 200 milionów dolarów trafi do instytucji finansowych, które mają zapewnić dostęp małym przedsiębiorcom do środków pieniężnych.
  3. 340 milionów dolarów ma pojawić się na kontach Google ADs wszystkich przedsiębiorców MŚP, którzy mieli aktywne konta w ciągu ubiegłego roku. Środki pojawią się na kontach i będą do wykorzystania do końca 2020 roku.
  4. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na działania badawcze oraz doraźne wsparcie w postaci sprzętu ochrony osobistej.

Po dokładniejsze dane zapraszam na oficjalny blog Google: https://www.blog.google/inside-google/company-announcements/commitment-support-small-businesses-and-crisis-response-covid-19/

Krótki komentarz

Z marketingowego punktu widzenia najciekawszy jest punkt 2 i 3 – ponieważ mogą pomóc zapewnić płynność finansową małym firmom, oraz dać niezbędne zasoby, aby nie wygaszać reklam i nadal docierać do klientów. Dodatkowo, te firmy, które nadal dobrze sobie radzą będą mogły rozszerzać działalność korzystając z nowych środków.

Nie da się ukryć, że jest to także mistrzowski krok ze strony Google, który wysyła jasny sygnał do swoich stałych klientów – nie zapominamy o Was w chwili kryzysu, dajemy Wam narzędzia, żebyście pozostali z nami. I w mojej ocenie nie ma w tym absolutnie nic złego. Nie da się przecież ukryć, że znaczny, globalny spadek ilości przedsiębiorstw a co za tym idzie reklamodawców nie jest Google’owi na rękę.

Niestety nie ma jeszcze szczegółów akcji, ani konkretnych terminów. Będę Was informował na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.