Kolejny, tym razem krótki tydzień za nami. W warstwie ekonomicznej zmieniło się wiele, rząd zapowiedział kolejny etap odmrożenia gospodarki, w tym przedszkoli i żłobków. Powinno to przełożyć się na powrót części rodziców do pracy, co z kolei podniesie produktywność w firmach.

Niestety sygnały dochodzące z światowej gospodarki są nadal negatywne, spadki PKB, wzrost inflacji, galopujące bezrobocie. W Polsce szacuje się, że w ciągu miesiąca liczba bezrobotnych wzrosła o ok. 900 000 osób, czyli w zasadzie podwoiła się. A przecież są jeszcze właściciele małych firm, samozatrudnieni itp.

A co słychać w marketingu? Na pewno widzieliście dziesiątki ebooków czy webinarów, z których niestety większość jest niewiele warta. Pojawiło się za to kilka konkretnych publikacji, nad którymi warto się pochylić.

 • marketing przy kawie https://marketingprzykawie.pl/
  • Robert Sadowski z Newspoint podzielił się obszernym raportem o tym kiedy warto publikować w mediach społecznościowych w skali globalnej a także jak się to przekłada na statystyki publikowanych postów. Jakie wnioski płyną z tych analiz – przeczytacie w artykule
 • Eobuwie https://biuroprasowe.eobuwie.pl/
  • W platformie do esize.me mówiono już sporo a jeszcze więcej pisano. Moim zdaniem jest to przełom w zakupach obuwia nie tylko w Polsce ale i na świecie, ale do tej pory rozwiązanie obarczone było 1 istotną wadą. Jedynie na skanerze dostępnym w sklepach i galeriach można było dokonać pomiaru. Eobuwie uruchomiło teraz aplikację, która w prosty sposób pozwoli uzyskać pomiar w warunkach domowych, z użyciem smartfona.
esize.me - wersja na urządzenie mobilne
źródło: https://biuroprasowe.eobuwie.pl/94352-esizeme-w-smartfonie-eobuwiepl-odpowiada-na-zamkniecie-sklepow
 • Neil Patel neilpatel.com/blog/10000-visitors/
  • Neil Patel opublikował niedawno bardzo obszerny poradnik o tym jak uzyskać 10 000 odwiedzających a swoim blogu / stronie w ciągu 3 miesięcy. Rzecz bardzo przystępna w odbiorze i w wykonaniu, wbrew zapewnieniom Neila jest z tym nieco pracy. Do wykonania potrzebne jest jedno z narzędzi SEO, ale większość z nich ma okres próbny, także da się taką analizę przeprowadzić po kosztach.
 • Messenger Rooms
  • Facebook wprowadza własne narzędzie do wideokonferencji, które pozwoli rozmawiać użytkownikom Messengera czy Whatsappa. Dla mnie bomba.

To już koniec w nowości marketingowych z tego tygodnia. Co nam przyniesie kolejny? Okaże się po otwarciu galerii handlowych jak zareaguje rynek. Udanego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.