Kolejny, tym razem krótki tydzień za nami. W warstwie ekonomicznej zmieniło się wiele, rząd zapowiedział kolejny etap odmrożenia gospodarki, w tym przedszkoli i żłobków. Powinno to przełożyć się na powrót części rodziców do pracy, co z kolei podniesie produktywność w firmach.

Niestety sygnały dochodzące z światowej gospodarki są nadal negatywne, spadki PKB, wzrost inflacji, galopujące bezrobocie. W Polsce szacuje się, że w ciągu miesiąca liczba bezrobotnych wzrosła o ok. 900 000 osób, czyli w zasadzie podwoiła się. A przecież są jeszcze właściciele małych firm, samozatrudnieni itp.

A co słychać w marketingu? Na pewno widzieliście dziesiątki ebooków czy webinarów, z których niestety większość jest niewiele warta. Pojawiło się za to kilka konkretnych publikacji, nad którymi warto się pochylić.

 • marketing przy kawie https://marketingprzykawie.pl/
  • Robert Sadowski z Newspoint podzielił się obszernym raportem o tym kiedy warto publikować w mediach społecznościowych w skali globalnej a także jak się to przekłada na statystyki publikowanych postów. Jakie wnioski płyną z tych analiz – przeczytacie w artykule
 • Eobuwie https://biuroprasowe.eobuwie.pl/
  • W platformie do esize.me mówiono już sporo a jeszcze więcej pisano. Moim zdaniem jest to przełom w zakupach obuwia nie tylko w Polsce ale i na świecie, ale do tej pory rozwiązanie obarczone było 1 istotną wadą. Jedynie na skanerze dostępnym w sklepach i galeriach można było dokonać pomiaru. Eobuwie uruchomiło teraz aplikację, która w prosty sposób pozwoli uzyskać pomiar w warunkach domowych, z użyciem smartfona.
esize.me - wersja na urządzenie mobilne
źródło: https://biuroprasowe.eobuwie.pl/94352-esizeme-w-smartfonie-eobuwiepl-odpowiada-na-zamkniecie-sklepow
 • Neil Patel neilpatel.com/blog/10000-visitors/
  • Neil Patel opublikował niedawno bardzo obszerny poradnik o tym jak uzyskać 10 000 odwiedzających a swoim blogu / stronie w ciągu 3 miesięcy. Rzecz bardzo przystępna w odbiorze i w wykonaniu, wbrew zapewnieniom Neila jest z tym nieco pracy. Do wykonania potrzebne jest jedno z narzędzi SEO, ale większość z nich ma okres próbny, także da się taką analizę przeprowadzić po kosztach.
 • Messenger Rooms
  • Facebook wprowadza własne narzędzie do wideokonferencji, które pozwoli rozmawiać użytkownikom Messengera czy Whatsappa. Dla mnie bomba.

To już koniec w nowości marketingowych z tego tygodnia. Co nam przyniesie kolejny? Okaże się po otwarciu galerii handlowych jak zareaguje rynek. Udanego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.